KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12691391
nr 1269 1391
Felix Hatz
(1904-1999), Sverige
Oljemålning, Felix Hatz (1904-1999), Klockan, signerad. Olja på duk, 92x65 cm
Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 19:10:18
1.500 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
2.200 kr